zpátky

#dekorace
#jaro
#květiny
#kytice
#návrh
#svatba

Jarní svatba

O kouzlu jarních svateb, rozmarech aprílového počasí, květnových pověrách a svatbách na zámku i v podzámčí

19/6/2020
Kouzlo mají velkolepé svatby na zámcích, tradiční v kostele i venkovské, na kvetoucí louce.
„Šťastné manželství je stavba, kterou je potřeba stavět každičký den znova.“ André Maurois, francouzský spisovatel

Procházka májovou krajinou nadchne srdce nejednoho romantika - déšť bílých květů třešní a jabloní v sadech, sladkobolná vůně zimolezu a střemchy, záplavy fialových šeříků a zlatých zákul v parcích. Proč tedy nevyužít krásné jarní scenérie pro uspořádání svatby?

Od svatby na jaře, a především v květnu nás může odradit řada pověr. Většina z nich pochází z období 17. a 18. století. Po svatbě obvykle brzy následovalo těhotenství a porod. Těžká práce na poli v létě však těhotenství neprospívala a vedla k častějším potratům. Období porodu vycházelo na chladné zimní měsíce, kdy se tenčily zásoby jídla a matka byla zesláblá. Mnohdy se stalo, že porod nepřežila. Dnes už se nedostatku potravin ani práce v zemědělství netřeba obávat, ale přesto před nás život staví rozličné zkoušky.
V letošním roce hodil do jarních svateb vidle koronavirus a tak nezbývá, než krás jarní přírody využít k procházkám parky, výletům po vlastech českých nebo zásnubám někde daleko od lidí a šumu velkoměsta. A taky plánování dne D pro léto či podzim. Lány obilí, rozkvetlé máky nebo barvící se podzimní listí se postarají o krásou svatební scenerii.

„Manželství není skvělé, když se dá dohromady dokonalá dvojice. Skvělým manželstvím je, pokud se nedokonalá dvojice naučí těšit ze svých rozdílů.“ Marcello Mastroianni, italský filmový herec

Barevnost a vůně květů i krásné barvy jarní krajiny vynahradí každý rozmar počasí

Jak může taková svatba v podání MAIRE vypadat? Naše toulavé boty už nás zanesly na lecjaký konec republiky. Svatby jako z pohádky, na zámku i v podzámčí nebo přímo na statku s rozkvetlou loukou a rybníkem - nic není nemožné. Každá nová zakázka je pro nás výzvou a vy, naši klienti, jste pro nás obrovskou inspirací.

Který styl je pro vás ten pravý?

Pro svatbu jako z pohádky je nezbytná kulisa hradu, zámku nebo letohrádku. A když je nevěsta tak trošku knihomol, není vhodnější místo pro vdavky než Chotkovská knihovna s 40 000 svazky naučné a krásné literatury usazená v anglické zámecké zahradě.

Kytice jen pro ten jeden den
Slavnostní tabule rozzářená mihotavým světlem svíček

Církevní obřad v kostele či kapli - krásná tradice v moderní době.

Venkovská svatba se nemusí odehrávat jen v sokolovně. Čechy i Morava nabízí spoustu nádherných míst, kde je radost uspořádat svatbu. Na břehu rybníka s šuměním starých dubů na hrázi, na statku ve stínu ořešáku a zvěřincem všude kolem, u staré kapličky za vsí. Nebo na rodinné vinici...

A jaká svatba bude ta vaše?

blog

#květiny
#léto
#rostliny

První pomoc ze zahrady

O léčivých rostlinách babiččiny zahrádky, o babských radách, o výrobě domácí kosmetiky i o poznávání tajů bylin

číst

blog

#květiny
#rostliny
#realizace

Smrtící krása

O rostlinách, jež klamou tělem, o obezřetnosti, při výběru květin do zahrádky i domova a o tom, že ochutnávat máme jen rostliny, které bezpečně poznáme

číst

blog

#jaro
#květiny
#rostliny

Trávník k nakousnutí

O počasí, které láká k procházkám, o tom, že se máme koukat pod nohy a o tom, že i trávník je někdy k sežrání

číst
více