exteriér

Budujete dům, kolem dokola jen hnědá pláň a vy už chcete z oken koukat na kvetoucí keře a pestré záhony? Přestěhovali jste se a vaše terasa je stále nezabydlená a neútulná? Přejete si dodat zahradě po rodičích atmosféru francouzského venkova? Nebo snad toužíte po "učesané" divočině, kde bude místo pro vyvýšené zeleninové záhony a malý skleník na pokusy?
Pro projekty malých předzahrádek, sdílených vnitrobloků i rozsáhlých zahrad a krajinné zeleně jsme tu pro vás.

Rostliny

Trvalky a traviny, cibuloviny i dřeviny, které při realizacích sázíme, pečlivě vybíráme převážně od českých pěstitelů. Vybíráme si prověřené dodavatele a dbáme na kvalitu a dobrý zdravotní stav používaného materiálu.
Pro rozšíření sortimentu budujeme i vlastní pěstební zázemí v našem rodinném zahradnictví, které má tradici od 50. let 20. století. Čerpáme odtud některé druhy trvalek a léčivých rostlin či jarní zeleninové sadby.

Exteriér.

„Závidím ptákům vysoké letní nebe, květinám vůni a stromům, že pevně se drží země.“
František Valouch

Materiály

V zahradách kombinujeme klasické i méně tradiční materiály technických prvků a drobných staveb, aby byl výsledek jedinečný a nezapomenutelný.
Ve vegetačních prvcích uplatňujeme rostliny domácí a zdomácnělé, ale i druhy introdukované či šlechtěné, abychom dosáhli celoroční atraktivity jednotlivých prvků a zároveň byla zahrada lákavá i pro drobné živočichy, kteří zde naleznou zdroj potravy i úkryt.

Při naší práci potřebujeme pro dokonalý výsledek i další profese. Spolupracujeme se zručnými řemeslníky, kteří námi navržené konstrukce, stavby a prvky mění z pouhých výkresů a skic na jedinečné kousky. Ať už se jedná o stolaře a truhláře, díky kterým máme originální konstrukce, o kameníky, jejichž suché zídky a dlážděné cesty propojují zahrady a dotváří terén či bagristy, bez kterých by nebyla jezírka ani terénní valy.

o nás

KURZY

naučte se to taky!

Máte na zahrádce lány zeleného trávníku, ale je to trošku nuda a chtěli byste si naplánovat trvalkový záhon? Staráte se o ovocný sad, ale při řezu vždycky váháte? Chcete si vyrobit vlastní hmyzí domeček? Právě pro vás připravujeme kurzy na míru!