floristika

Přejete si pestrou dárkovou kytici, elegantní květinový box, neotřelý květinový doplněk či šperk, květiny na malou svatbu či velkolepou výzdobu historického sálu nebo venkovského kostela?
Pro malé chvilky radosti i velké životní události jsme tu pro vás. Vše připravíme na míru tak, aby byl váš den nezapomenutelný.

Rostliny

Květiny i zeleň pečlivě vybíráme od českých i zahraničních pěstitelů. Prověřujeme si dodavatele a dbáme na čerstvost a kvalitu používaného materiálu.
Pro rozšíření sortimentu budujeme i vlastní pěstební zázemí v našem rodinném zahradnictví, které má tradici od 50. let 20. století. Odtud můžeme čerpat květiny k řezu, na sušení i doplňkovou zeleň. Přírodniny sbíráme převážně v našich lesích.
Rostlinný odpad pečlivě třídíme, kompostujeme a drtíme, a zpracovaný kompost či štěpku dále zužitkováváme.

Floristika.

„Když barvy a vůně se slily v tvar, vznikla z toho květina.“
Otto František Babler

Materiály

Kombinujeme klasické i méně tradiční materiály, pracujeme základními i novými postupy, aby byl výsledek jedinečný a nezapomenutelný.
Kromě rostlin domácích i exotických používáme i další přírodniny, jako jsou mechy, lišejníky, kůra, větve, liány, dřevo, kámen, písek, jíl a další.
Do výzdoby zakomponováváme i materiály spíše technické, jako je sklo hutní, obalové i křišťálové, kovy surové i opracované, textilie a příze a mnoho dalších.

Při naší práci potřebujeme pro dokonalý výsledek i další techniky a řemesla. Neustále k sobě hledáme zručné tvůrce, kteří námi navržené konstrukce a výrobky mění z pouhých výkresů a skic na jedinečné kousky. Ať už se jedná o stolaře a truhláře, díky kterým máme originální konstrukce, o zámečníky, jejichž stojany či slavobrány tvoří základ květinové výzdoby či skláře a jejich krásné svícny, vázy či aerária, která podtrhnou každý slavnostní okamžik.

o nás

KURZY

naučte se to taky!

Máte na zahrádce krásné květiny a nevíte si rady, jak je po řezu ošetřit, aby ve váze dlouho vydržely? Nasušili jste si letničky a nevíte, jak je zužitkovat? Chystáte se na svatbu a láká vás květinový věneček do vlasů? Právě pro vás připravujeme kurzy na míru!