o nás

Jako dvě ZAKAčky jsme se v Lednici potkaly při sto a jednom projektu. Užily si úspěchy a podaly si pomocnou ruku, když jedné či druhé hořela koudel...
A jednoho krásného večera, po pěti pivech a procházce po Vinohradech, jsme se rozhodly náš "vztah" přiznat oficiálně a poslat do světa MAIRE Botanical.
Našly jsme zalíbení v práci, která se s každým ročním obdobím mění. Zima je sezónou plánování, projektování i vyučování a těšení se na nové začátky. Na jaře zaboříme ruce do hlíny a pustíme se do realizace zahrad. Přes léto jedeme na vlně svateb a oslav. Podzim pro nás znamená sklizeň a péči o zahrady a interiéry. S rokem se loučíme adventem, který přináší spoustu krásných shledání.
Zajeté koleje jsou prima, ale rády se vydáme i neprošlapanou cestičkou, když to za to bude stát!

UČÍME SE PO CELÝ ŽIVOT

Inženýrské studium Zahradní a krajinářské architektury jsme absolvovaly na Zahradnické fakultě MENDELU. V rámci celoživotního vzdělávání navštěvujeme přednášky, kurzy a podnikáme studijní cesty napříč Evropou. Máme rády výzvy. Nebojíme se účastnit soutěží nebo vyrazit na odbornou stáž.

Inspirace Je

Stačí se umět dívat.

všude kolem.

Irena

Ing., mistr florista

Falta

Marie

Ing.

Doleželová

„Jediným způsobem jak dělat skvělé věci je dělat to, co milujete. Pokud jste to ještě nenašli tak hledejte. Nepřestávejte.“

Steve Jobs

Rostliny ve všech podobách hrají v mém životě důležitou roli a pracuji s nimi přes 15 let. Původní zájem o práci módní návrhářky se mi přetvořil na voňavější, a troufám si říct že i hravější a kreativnější, propojující současně několik oborů. Těší mě, že svou prací a nápady mohu dělat radost nejen sobě, ale především ostatním.

Pocházím z Hané, kde jsem od malička pomáhala v rodinném zahradnictví. Zajímala jsem se o dějiny umění, ale přednost jsem nakonec dala zahradní architektuře. Velkým koníčkem je pro mě interiérové květinářství, gastronomie a také vlastní zahrada, kde kromě květin pěstuju i léčivky a spoustu ovoce a zeleniny.

„Proti všemu zdání zahradník se nerodí ze semene, výhonku, cibule, hlízy ani štupru, nýbrž vzniká zkušeností, okolím a přírodními podmínkami.“

Karel Čapek

KURZY

naučte se to taky!

Hoďte pro jeden den starosti za hlavu a užijte si pár hodin vyrábění a tvoření. Naučíme vás základní techniky, poradíme pár fíglů, seznámíme vás se sortimenty a budeme vám stále k ruce. Domů si odnesete vlastnoručně uvitou kytici, krásný věnec nebo osázené aerárium či kokedamu k zavěšení.

Reference

STOOL Rentals

Originální půjčovna nábytku pro svatby, firemní i soukromé akce

STOOL Rentals

Originální půjčovna nábytku pro svatby, firemní i soukromé akce

Etiquette & Protocol Academy of Prague

Kurzy etikety a protokolu v Praze

Vzdělávací spolek uměleckých řemesel

Kurzy, semináře, přednášky, exkurze, zájezdy, výstavy, konzultace a praktické ukázky řemesel

Inspirito

Flowers & Decor

ATELIS

Ateliér liniových staveb

LAV.

Nadčasový a udržitelný design interiérů

Renáta Jančo Textile Design

Módní a textilní tvorba se zaměřením na tradiční řemesla a přírodní materiály

Jančo Atelier

Reklamní fotografie a videa, firemní video vizitky, časosběry, letecké dronové záběry