interiér

Přejete si dodat vašemu modernímu interiéru zelenou tečku v podobě mechové stěny? Potřebuje vaše kancelář rozdělit pracovní prostor interiérovou zelení? Zalíbila se vám móda aerárií a zavěšených kokedam, ale rostlinkám se u vás nedaří?
Pro malé pokoje, staré balkony či loggie činžovních domů nebo moderní administrativní prostory vymyslíme a zrealizujeme zeleň na míru.

Rostliny

Rostliny pečlivě vybíráme od českých i zahraničních pěstitelů. Vybíráme si prověřené dodavatele a dbáme na kvalitu materiálů.
Pro rozšíření sortimentu budujeme i vlastní pěstební zázemí v našem rodinném zahradnictví, které má tradici od 50. let 20. století. Odtud čerpáme některé druhy letniček a dvouletek pro sezónní výsadby a část pokojových rostlin. Přírodniny, jako jsou větvičky, kůra či šišky sbíráme převážně v našich lesích.
Rostlinný odpad pečlivě třídíme, kompostujeme a drtíme, a zpracovaný kompost či štěpku dále zužitkováváme.

Interiér.

„Co je to plevel? Rostlina, jejíž přednosti ještě nebyly objeveny.“          
Ralph Waldo Emerson

Materiály

Při realizaci kombinujeme klasické i méně obvyklé materiály, pracujeme se soudobými i tradičními pěstebními technologiemi, aby byl výsledek jedinečný a funkční.
Kromě pokojových rostlin používáme další přírodniny, jako jsou mechy, lišejníky, větve, dřevo, kámen, písek, a další.
Rostliny vysazujeme do materiálů, jako je keramika a terakota, pro vestavěné konstrukce se osvědčil plast. U pohledově exponovaných výsadeb pracujeme i se sklem, kovy, pohledovým betonem apod.

Naše práce vyžaduje pro dokonalý výsledek i další techniky a řemesla. Neustále k sobě hledáme zručné tvůrce, kteří námi navržené konstrukce a výrobky mění z pouhých výkresů a skic na jedinečné kousky. Ať už se jedná o stolaře a truhláře, díky kterým máme originální prvky k osázení, o zámečníky a svářeče, jejichž konstrukce slouží k ukotvení či popínání rostlin, či skláře a keramiky, kterým vděčíme za krásné květináče, obaly a aerária.

o nás

KURZY

naučte se to taky!

Máte na parapetu sbírku kaktusů po dědečkovi a nevíte si rady, jak je opečovat, aby s vámi bydleli další desítky let? Zhlédli jste se v kokedamách a chcete si vyzkoušet jejich výrobu? Chtěli byste pro kamarádku osázet skleněný demižon?Právě pro vás připravujeme kurzy na míru!